neti
06 اسفند 1401 - 23:50

قرار گرفتن نام چند نهاد ایرانی در تحریمهای جدید اروپا علیه روسیه

اتحادیه اروپا در بسته جدید تحریم ها علیه روسیه، نام چند نهاد و شرکت ایرانی را به بهانه حمایت نظامی از مسکو در فهرست تحریم قرار داده است.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پایگاه النشره، اتحادیه اروپا در بسته جدید تحریم ها علیه روسیه، نام چند نهاد و شرکت ایرانی را به بهانه حمایت نظامی از مسکو در فهرست تحریم قرار داده است.

بر اساس این گزارش، طبق اعلام اتحادیه اروپا در دهمین بسته تحریم ها علیه روسیه، نهادها و شرکت هایی که در حمایت از صنایع نظامی روسیه در جنگ اوکراین مشارکت دارند، در فهرست تحریم ها قرار گرفتند.

نیروی هوافضای سپاه پاسداران، سازمان جهاد خودکفایی سپاه، صنایع هوایی شاهد، صنایع هوایی قدس، شرکت پرآور پارس و شرکت اوج پرواز ما دو نفر از جمله شرکت ها و نهادهای ایرانی هستند که به بهانه حمایت نظامی از روسیه در فهرست تحریم های جدید اروپا علیه مسکو قرار دارند.

لازم به ذکر است که کشورهای عضو اتحادیه اروپا در نخستین سالروز آغاز جنگ اوکراین، با دهمین بسته تحریم ها علیه روسیه موافقت کردند.

بر اساس این گزارش، نماینده سوئد در اتحادیه اروپا گفت که کشورهای عضو این اتحادیه با بسته جدید تحریم ها علیه روسیه موافقت نمودند.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1057358